Loading...

Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Lisesi Açıldı!

Arka Kapı Dergi - [email protected]

Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl ilk eğitim-öğretim serüvenine başlıyor.

 

Türkiye'nin İlk Siber Güvenlik Lisesi, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl ilk eğitim-öğretim serüvenine başlıyor.

 

2017’de İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışmaları sürdürülen, Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi açılış çalışmaları geçtiğimiz haftalarda neticelendi: Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 31 Ağustos’ta açılması planlanan yeni eğitim ve öğretim döneminde ilk öğrencileri ile buluşmuş olacak.

 

Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi unvanını alan, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Teknopark bünyesinde bu yıl ilk eğitim öğretim serüvenine başlıyor.  Bir proje okul olarak açılan Teknopark İstanbul MTAL, geçtiğimiz aylarda Millî Eğitim Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlarla bir  proto imzalanması planlanmaktadır.

 

Aday öğrencilere çağrı:

Tüm Türkiye’den öğrenci kabul edecek olan Teknopark İstanbul MTAL’in, 30 kişilik kontenjanı olduğu ve öğrencilerini LGS sıralamasına göre alacağı biliniyor.

Tüm Türkiye’den öğrenci kabul edecek olan Teknopark İstanbul MTAL’in, 30 kişilik kontenjanı olduğu ve öğrencilerini LGS sıralamasına göre alacağı biliniyor.

 

5 adet dersliği ve sızma testi, adli bilişim, yapay zeka ve siber tatbikat olmak üzere 4 bilişim laboratuvarı ile eğitim öğretime hazır olan Teknopark İstanbul MTAL, savunma sanayinin kalbinde güvenli bir gelecek, uygulayarak öğrenmek ve öğretmek için Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesine öğrencilerini arıyor. Aday öğrencileri için yazdıkları elektronik mektuba buradan erişebilirsiniz.

İstanbul Pendik’te yer alan, Teknopark İstanbul MTAL’in, ilk eğitim yılı İngilizce hazırlık eğitimi olacak. Hazırlık yılını takip eden 4 yıllık eğitim öğretim süreci boyunca kültür dersleri ve siber güvenlik dersleri ağırlıklı olarak görülecek, bu sayede öğrenciler hem mesleki anlamda hem de akademik anlamda sıkı bir eğitim almış olacak.

 

 

Konaklama, yeme – içme imkanı:

Kamu bünyesinde bir proje okul olarak açılan Teknopark İstanbul MTAL öğrencileri için ücretsiz konaklama ve yeme – içme imkanı da sunuyor. Kız ve erkek öğrenciler için iki ayrı pansiyonun hazır olduğunu ve yemekhane servisinin de pansiyonda sağlanacağı bilgisi paylaşıldı.

 

Yerleşkeden fotoğraflar:

Aktif sahanın içerisinde olacak öğrencileri aynı zamanda birçok teknik ve sosyal aktivite imkanı da bekliyor. Teknopark İstanbul Yerleşkesi’ne ait bazı fotoğraflar şöyle:

 

 

Türkiye’nin ilk basılı hacker dergisi olarak çalıştayına katıldığımız, Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesinin açıldığı bilgisini heyecan ve mutlulukla siz değerli takipçilerimizle paylaşmanın kıvancını yaşıyoruz!

Tüm detaylar için Teknopark İstanbul web sitesine, http://teknoparkistanbul.meb.k12.tr/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.